A jak to dopadlo… I.

V loňském roce před vánoci jsme pomáhali šířit zprávu o nespravedlivém, plánovaném vystěhování nájemnice se 4 dětmi z obecního domu. Důvodem byl údajný dluh na vodném. Toto však nájemnice řádně splácela.

Po šíření zprávy a následném telefonátu starosty Patrika Hujduse a Evy Lehotské se odehrálo toto:  Pan starosta prošel zaplacené platby a data splácení a došel k závěru, že nájemnice nemá na úřadě dlužnou částku. Jediný problém byl v tom, že, dvě platby zaplatila 3dny po splatnosti, ve chvíli kdy jí přišla mateřská. Ta, totiž nechodí v přesný termín. A přestože hrozil soudní spor o neplatnost ukončení nájemní smlouvy, který podala nezisková organizace působící na Bedřišce, ten mohl trvat i několik měsíců, kdy by paní zůstala s dětmi bez prostředků, byla smlouva úřadem MH a H prodloužena. Děti tak strávily vánoce s mámou v teple domova.

Také jsme Vás v minulých článcích informovali o plánovaném prodeji domů na Hulváckém kopci na ulici Knüpferova.

Po dlouhém ústním i písemném odporu místních obyvatel a některých zastupitelů, po několika rozhovorech s primátorem Tomášem Macurou i zprávách v Regionech, po výstupech obyvatel na magistrátních i obecních zastupitelstvech, zní verdikt magistrátu: Neprodat!!! Rekonstruovat a my na to přispějeme.

Děkujeme

Kolinke Petra

Komentujte

avatar
  Odebírat nové komentáře  
Upozornit na
Close Menu