Participační rozpočet

Participační rozpočet může pro své občany navrhnout každá obec nebo město. Určí si částku peněz, kterou chce věnovat na projekty navržené lidmi z obce. Jsou to většinou návrhy věcí či akcí, které občanům v daném místě chybí např. dětská hřiště, stojany na kola, oprava sochy či kašny, koncert nebo setkání… Návrhy obec zveřejní a občané hlasují, buď pro jeden či více projektů. Ty jsou následně realizovány.

Hlasování o projektech participačního rozpočtu probíhá v současné době i u nás. O projektech do 150 000 elektronicky do 31.3.2019 a nad 150 000 fyzicky na úřadě MH a H 1 – 5. 4 2019 Všechny projekty najdete na stránkách www.radniceprolidi.cz V tomto roce máme opět na přerozdělení 1,5 milionu korun.

Já, Vám chci ve stručnosti přiblížit můj projekt malého Workoutového hřiště, které by mohlo vzniknout ve vnitrobloku ulic Lázeňská a Žákovská na Hulvákách.

Umístění hřiště v prostoru dvora

Již před dvěma lety, když jsem navrhovala stávající dětské hřiště, kopec, posezení a ohniště pro tento prostor, bylo s workoutem do budoucna počítáno. Stát bude u chodníku před garážemi, tak aby starší děti či dospělí nerušili klid v domech okolo. Zároveň by tak mělo dojít k propojení her malých i větších dětí v jednom prostoru a sourozenci se mohou vzájemně pohlídat. Což se asi bude hodit maminkám s více dětmi.

Za Vaše hlasy děkujeme

Petra Kolinke

Komentujte

avatar
  Odebírat nové komentáře  
Upozornit na
Close Menu