Prosíme o šíření

S touto prosbou se na nás obrátili obyvatelé Bedřišky a jejich podporovatelé a jelikož se nám obsah zprávy zdá opravdu závažný…šíříme!

NEPRODLOUŽENÍ SMLOUVY – BOJ S UBOHOSTÍ POKRAČUJE

Před časem jsme Vás informovali o neprodloužení smlouvy jedné z dlouholetých obvyvatelek Bedřišky. Včera vyšlo najevo, že smlouva i přes snahy obyvatelky definitivně NEBYLA prodloužena. Nadále tedy trvá výzva k vyklizení k 5.12. (příští středa). To vše kvůli dluhu 1100 Kč na vodě, který byl DOPLACEN ještě měsíci listopadu podle domluvy s bytovým odborem. Jedná se o pečující matku se 4 dětmi, která nemá kam jít. Takto obvod řeší péči o rodiny ohrožené vyloučením.

To ale není všecho! Při včerejší snaze obyvatelky získat odpovědi od představitelů obvodu starosta Patrik Hujdus (@Nezávislí) si na ni neudělal čas, měl jednání. Vždyť je to jen pečující osoba se čtyřmi nezletilými dětmi, kerým hrozí přístí týden ulice. Žádný spěch.Taky místostarosta Vladimír Řezáč (@Ostravak) se vytáhl. Obyvatelku si pozval dále. Poté, co mu svou situaci vysvětlila se optal:“Máte děti?“: Obyvatelka: “Ano, čtyři.“ Řezáč (s ironií v hlase): „To muselo být příjemné, je dělat, že? Ale starat se o ně, to už je horší.“

Takhle vypadá politická REPREZENTACE obvodu, kráčející v těch nejnižších bažinách lidské ubohosti. Odkaz bývalé starostky a za rasistické výroky stíhané Liany Janáčkové pokračuje obstojně dál.

Rozhodli jsme se mu společně čelit a už skoro rok Bedřiška pořád stojí. Její obyvatelé jsou silnější než kdy předtím. Ani tohohle zastrašování se obyvatelé neleknou a situace bude mít právní dohru. Jsme připraveni jít do ulic a domovy bránit.

Pokud byste chtěli obyvatele Bedřišky podpořit a dát zprávu politikům Mariánských hor, co si myslíte o jejich chování, zde jsou jejich emaily: hujdus@marianskehory.cz, rezac@marianskehory.cz. Fantazii se meze nekladou.

Brzy se taky rozjede crowdfundingová kampaň na podporu ať už právní nebo občanské rezistence.

Buďte bdělí. Bedřisku nedáme!

Komentujte

avatar
  Odebírat nové komentáře  
Upozornit na
Close Menu