Slavníkovci na chodníku

Více než třicet let vyhlížím z okna svého bytu na křižovatku dvou, nyní již opravdu rušných ulic – Slavníkovců a Mojmírovců.

Všichni víme, jak Slavníkovci dopadli, včetně sv. Vojtěcha. A vypadá to že, tato ulice spěje ke stejnému konci. My, kteří po ní chodíme denně, to víme. Přejít ji po levém i pravém chodníku je opravdu zážitek.

V jednom z minulých čísel Zpravodaje MH a H jsem se dočetla, že základem provedení opravy je vyřešení parkování.

V současné době zde parkuje několik firemních vozů, rezidenti a lékaři, ostatní mají možnost přijet za prací, ideálně, MHD.

Jiná káva je firma Autoopravna Vaněk.  Nevím, jaké prostory ukrývá ve dvoře firmy, ale provádět prohlídky a opravy aut přímo na chodníku, no to snad ne! Nemluvě o ničení chodníku i s obrubníkem. Jednáním s majitelem firmy by obec dala najevo, že chodci v naší obci nejsou druhořadí občané.

A nakonec chci upozornit ještě na dvě věci –  stav chodníku u Hodoňanky: to je takové malé archeologické naleziště a to mám historii ráda. Je zde docela slušný přehled, jak  chodník vypadal v dobách minulých a jak byl postupně opravován.

Druhá věc – komu překáží poslední vzrostlý strom v ulici??

Kdo dovolil jeho znetvoření a proč??   

 

Ivana Pavlíková – obyvatelka Mariánských Hor

 

 

1
Komentujte

avatar
  Odebírat nové komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jevický
Host
Jevický

Zde musím dát vysvětlení:tento strom převyšoval přilehlý dům, při velkém větru hrozí ulomení větví a pádem na auta,chodník a taktéž ničení fasády domu po zateplení.Strom je na soukromém pozemku SVJ, kteří se rozhodli ve spolupráci s odbornou firmou k ořezu tohoto stromu.Taktéž ubyde spadaného listí s kterým jsou problémy po celé ulici.

Close Menu